Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Środowiskowy Dom Samopomocy w Młodzianowie

Pracownie

PRACOWNIA KOMPUTEROWA

Zajęcia odbywają się wg ustalonego planu. Uczestnicy uczą się korzystać z komputera, poznają świat Internetu. Poznają zasady i technikę pisania podań, życiorysów, listów. Pracownia także rejestruje i archiwizuje ważniejsze wydarzenia z życia naszego Domu prowadząc kronikę, robiąc zdjęcia oraz nagrywając krótkie filmiki z ważnych imprez. Pracownia jest też odpowiedzialna za oglądaną przez Was stronę. Zajęcia prowadzi Mariola Czapla - instruktor terapii zajęciowej.

PRACOWNIA KULINARNA

Zajęcia na pracowni prowadzi Sylwia Lodzińska – instruktor terapii zajęciowej. Podczas zajęć uczestnicy uczą się przygotowywać potrawy (pieką, gotują, smażą), obsługują sprzęt gospodarstwa domowego, nakrywają do stołu. Potrawy przygotowane w ramach zajęć są z apetytem zjadane przez pozostałych podopiecznych.

PRACOWNIA PLASTYCZNO – RĘKODZIELNICZA

Zajęcia w pracowni prowadzi instruktor terapii zajęciowej Karolina Michalak - Miśczak. Powstaje tutaj wiele ciekawych prac, które wykonywane są w różnych technikach z wykorzystaniem dostępnych w ŚDS materiałów. Uczestnicy malują i rysują na dużych powierzchniach, tworzą wydzieranki, wycinanki i kolaże, wykonują też prace metodą dequpage. W pracowni rozwijamy zdolności i odkrywamy talenty, uczymy się wyrażać emocje i uczucia. Prace wykonane przez uczestników można zobaczyć w naszej galerii.

PRACOWNIA OGRODNICZO - PORZĄDKOWA

Budynek ośrodka otacza ogród, który korzystnie wpływa na samopoczucie uczestników oraz rozwija ich zainteresowania przyrodnicze. Zajęcia w pracowni prowadzi Jacek Bojnowski – instruktor terapii zajęciowej. Podopieczni ŚDS sadząc rośliny, pielęgnując je, dbając o porządek, mają wpływ na wygląd ogrodu. Ta forma pracy cieszy się dużym zainteresowaniem i daje pracującym dużo satysfakcji.

PRACOWNIA TEATRALNA

W ofercie pracowni znajdują się zajęcia teatralne, choreograficzne oraz muzyczne. Uczestnicy biorą udział w ćwiczeniach stymulujących pamięć i koncentrację, słuchają słuchowisk teatralnych, czytają i słuchają opowiadań terapeutycznych. Przygotowując występy muzyczno – teatralne wystawiane w ośrodku oraz w innych placówkach mają możliwość rozpoznawania i wyrażania swoich stanów emocjonalnych. Zajęcia prowadzi instruktor terapii zajęciowej – Kinga Wypiór – Błaszczyk.

 

nasze pracownie

Utworzono dnia 22.03.2017, 12:41

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Czerwiec 2021
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Imieniny