Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Środowiskowy Dom Samopomocy w Młodzianowie

V Święto Pieczonego Ziemniaka w ŚDS Młodzianów

14 września 2017r. już po raz piąty odbyło się "Święto Pieczonego Ziemniaka", zorganizowane przez Wójta Gminy Kawęczyn oraz Środowiskowy Dom Samopomocy w Młodzianowie. Na piknik zaproszono wielu gości m.in. Kierowników MOPS-ów i GOPS-ów  z sąsiadujących gmin oraz przedstawicieli władz gminy, pracowników i uczestników ŚDS-ów powiatu tureckiego.

            Sekretarz Gminy Kawęczyn – Bożena Macudzińska oraz Kierownik ŚDS Młodzianów - Teresa Michalska, rozpoczęli imprezę witając wszystkich przybyłych i zapraszając do wspólnej zabawy. Tego roku jak i w latach poprzednich program przewidział wiele atrakcji                  tj. koncert życzeń, zabawę w podchody oraz loterię fantową „Każdy los szczęśliwy”. Mogliśmy usłyszeć dedykowane życzenia na wesoło dla naszego włodarza Wójta -  Jana Nowaka, dla wszystkich kierowników GOPS i MOPS, dla zaproszonych ŚDS-ów oraz dla Naszego Domu. Koncert prowadzony był przez panią Teresę Michalską – Kierownika ŚDS Młodzianów oraz pana Andrzeja Fryta – Kierownika ŚDS Turek Poduchowne. Wszystkie ŚDS-y zostały uhonorowane dyplomami za aktywny udział w pikniku. Uczestnicy zabawy w podchody mogli sprawdzić własną wiedzę, orientację oraz refleks. Zwycięzcami okazali się uczestnicy ŚDS w Miłaczewie. Po podchodach każdy odebrał upominek z loterii fantowej.   W przerwach między poszczególnymi punktami programu można było skosztować pysznych potraw, w których przygotowanie zaangażowani byli pracownicy i uczestnicy przybyłych ŚDS-ów. Na stołach nie brakło wiejskiego chleba ze smalcem i ogórkiem kiszonym, były także pyry z gzikiem, zupa ogórkowa, zapiekanki, różnego rodzaju sałatki, podano również kiełbaski z grilla. Wszyscy mogli skosztować ciast wypieczonych przez pracownie kulinarne z poszczególnych Domów.

            Tego roku pogoda również nie zawiodła pomimo kiepskich prognoz, powiał zapowiadany wiatr, ale także zaświeciło słońce. Wszyscy doskonale się bawili, nie zabrakło czasu na rozmowy, wspólną integrację oraz zabawę w rytmie muzyki.

fotorelacja

Utworzono dnia 29.12.2017, 09:43

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Czerwiec 2021
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Imieniny