Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Środowiskowy Dom Samopomocy w Młodzianowie

Wyróżnienie Hit dla ŚDS

W dniu 24 lutego 2018r. odbyła się w Poznaniu w Andersia Tower XXIII Gala Finałowa Konkursu Hit Gospodarczo -Samorządowy Regionów – Wielkopolski i Ziemi Lubuskiej.

Tytuły HIT, to swoiste certyfikaty jakości nadawane od ponad 20 lat za najbardziej prestiżowe dokonania gospodarcze, społeczne i ekologiczne. Ich zdobycie pomaga firmom lub jednostkom samorządu terytorialnego w budowaniu swego wizerunku, a prestiżowe tytuły przyznaje Instytut Certyfikacji i Jakości we współpracy z przedstawicielami samorządów terytorialnych, gospodarczych organizacji pozarządowych i środowisk naukowych, ściśle związanych z życiem gospodarczym kraju. To szefowie tych organizacji tworząc Kapitułę Konkursu Gospodarczo-Samorządowy HIT Regionów dokonują oceny zgłoszonych tematów i w przypadku spełnienia wymaganych kryteriów nadają prestiżowy znak jakości „HIT”. We wszystkich konkursowych kategoriach przyznawane są HIT-y różnego stopnia, od zwykłych po kryształowe, dysprozowe, rubinowe, złote, czy platynowe.

W trakcie tegorocznej gali Gmina Kawęczyn nagrodzona została wyróżnieniem, tytuł Platynowy Hit otrzymała za działania Gminy jako przykład aktywizacji i integracji osób niepełnosprawnych poprzez Środowiskowy Dom Samopomocy. Docenione zostały działania na rzecz aktywizacji uczestników, jak i środowiska lokalnego. Do takich inicjatyw zaliczyć można na przykład coroczne organizowanie Święta Pieczonego Ziemniaka, skupiające wszystkich uczestników Środowiskowych Domów z terenu powiatu tureckiego, jak również mieszkańców wsi Młodzianów.  Na uwagę zasługuje także zorganizowana w Naszym Domu konferencja nt. „Udział osób niepełnosprawnych intelektualnie w życiu społecznym” z udziałem przedstawicieli: Wojewody Wielkopolskiego oraz PFRON-u, a także przedstawicieli różnych środowisk pracujących na rzecz osób niepełnosprawnych. Nadmienić należy również o organizowaniu różnego rodzaju uroczystości z udziałem najbliższej rodziny oraz lokalnych mieszkańców, a także o utworzeniu Klubu Bilardowego i organizacji turniejów bilardowych. Poprzez taką działalność wzrasta świadomość środowiska lokalnego i uczestników, co powoduje pełniejszą integrację oraz zanikanie stereotypów na temat niepełnosprawności. W ten sposób pokazujemy, że nie należy tylko wykonywać swoje zadania obowiązkowe, ale można i trzeba dostrzegać drugiego człowieka, wyciągać ku niemu dłoń, pokazywać w jaki sposób można uaktywniać i integrować środowisko lokalne. Wspólnie łatwiej pokonywać przeciwieństwa losu, to od siebie uczymy się wzajemnej cierpliwości, zrozumienia i słuchania. Każda inicjatywa nawet ta najmniejsza w przyszłości może przynieść niewymierne efekty. Dlatego należy pamiętać: „Jeśli chcesz żyć z pożytkiem dla siebie, żyj z pożytkiem dla innych”. To co dane zostanie Ci oddane.

Nagrodę odebrała Skarbnik Gminy Kawęczyn Edyta Balcerzak oraz Kierownik ŚDS Teresa Michalska, nie kryjąc satysfakcji i zadowolenia. Wygraną była statuetka oraz akt nadania tytułu, a także koncert Wandy Kwietniewskiej.

  Występ artystki uświetnił galę konkursową oraz podsumował całą uroczystość, wprawiając obecnych w wyjątkowy nastrój.

fotorelacja Gali Finałowej Hit

Utworzono dnia 05.03.2018, 10:46

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Czerwiec 2021
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Imieniny