Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Środowiskowy Dom Samopomocy w Młodzianowie

kolacja wigilijna 2017

W dniu 21.12.2017 r., jak co roku, w Środowiskowym Domu Samopomocy w Młodzianowie odbyła się Wigilia Bożego Narodzenia. Swoją obecnością zaszczycili Nas Wójt –Jan Nowak, Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej –Jolanta Krawczyk, Przewodniczący Rady Gminy Kawęczyn – Piotr Gebler oraz radna Krystyna Brzychcy. Przybyli  także zaproszeni członkowie rodzin Naszych uczestników oraz osoby samotne.

Święta to czas  niezwykły – czas zadumy, spokoju, radości, pełen ciepłej atmosfery.

Jest to czas spotkań z najbliższymi, rodziną, przyjaciółmi przy wspólnym stole, zwłaszcza wigilijnym, na którym nie może zabraknąć opłatka. To przede wszystkim czas miłości, radości, refleksji. Czasami jest jedynym momentem, aby spotkać się wspólnie z rodziną i złożyć życzenia.

Uroczystość rozpoczęła Pani Kierownik ŚDS – Teresa Michalska, która powitała przybyłych gości i zaprosiła do wysłuchania występu artystycznego, przygotowanego przez pracownię teatralną oraz do wspólnego śpiewania kolęd. Po zakończeniu przedstawienia wyłoniono zwycięzcę konkursu na świąteczną ozdobę. Zwycięską  drużyną okazała się pracownia komputerowa, jednak wszystkie prace zostały docenione i nagrodzone. Następnie Pani Kierownik i wójt Jan Nowak złożyli życzenia wszystkim obecnym i zaprosili do wspólnego stołu wigilijnego. Obecni przystąpili do dzielenia się opłatkiem, składania sobie wzajemnie życzeń oraz do kosztowania tradycyjnych potraw.

Spotkanie umilały dźwięki polskich kolęd. Wspaniała atmosfera sprzyjała nawiązywaniu ciepłych relacji, a wykwintne dania pozwoliły poczuć się jak w rodzinnym, przytulnym i bezpiecznym domu. Różnorodność samych potraw była duża jak to w zwyczaju: od aromatycznej zupy grzybowej, pysznych pierogów, przez domową kapustę z grochem, makiełki, jagły po wyjątkowe śledzie, czy rybę. Po zasmakowaniu wigilijnych dań, na stole pojawiły się świątecznie pachnące ciasta takie jak piernik czy makowiec. 

fotorelacja

Utworzono dnia 29.12.2017, 12:37

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Czerwiec 2021
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Imieniny