Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Środowiskowy Dom Samopomocy w Młodzianowie

VI Święto Pieczonego Ziemniaka

6 września 2018 r. w Środowiskowym Domu Samopomocy w Młodzianowie już po raz szósty odbyło się Święto Pieczonego Ziemniaka. Piknik odbywa się co rok, jednak tego roku okazja była bardzo wyjątkowa, gdyż wiązała się z obchodami stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. kierownicy GOPS-ów i MOPS-ów z sąsiadujących gmin oraz przedstawiciele władz gminy, Centrum Zdrowia Psychicznego „PSYCHE” na czele z dr Jerzym Olasem, pracownicy i uczestnicy środowiskowych domów samopomocy z całego powiatu tureckiego. Radę Gminy reprezentował jej przewodniczący Piotr Gebler oraz Krystyna Brzychcy – Radna Gminy Kawęczyn. Uroczystego otwarcia pikniku i powitania gości dokonali wójt Jan Nowak i kierownik ŚDS w Młodzianowie - Teresa Michalska.

Z okazji rocznicy odzyskania niepodległości piknik wzbogacono o patriotyczne akcenty. Młodzież z Zespołu Szkół Technicznych w Turku zaprezentowała wspaniały pokaz walki wręcz. Młodzi judocy przywdziani byli w mundury zamiast swoich sportowych strojów. Podziwiać można było także sprzęt wojskowy na stoisku Żandarmerii Wojskowej z Powidza oraz Stoisko Wojskowej Komendy Uzupełnień w Koninie, a oprócz tego można było dowiedzieć się więcej o Wojskach Obrony Terytorialnej. Reprezentacje poszczególnych ośrodków zaprezentowały się również w Festiwalu Piosenki Żołnierskiej „Kołobrzeg w Młodzianowie”. Jury w składzie: Wójt Gminy Kawęczyn – Jan Nowak, Przewodniczący Rady Gminy Piotr Gebler, Radna Gminy Krystyna Brzychcy oraz Major Sylwin Donart jednogłośnie zwycięstwo w festiwalu przyznali Środowiskowemu Domu Samopomocy Miłaczewie. Uczestnik tego Domu wykonał pieśń „Biały Krzyż” Czerwonych Gitar.  W repertuarze innych ośrodków znalazły się takie pieśni patriotyczne jak: „Rozszumiały się wierzby”, „Serce w plecaku”, „My pierwsza brygada”, „Przybyli ułani pod okienko” oraz „ O mój rozmarynie”. Przeprowadzono również konkurs obierania ziemniaka, w którym głównymi nagrodami były podkoszulki wojskowe ufundowane przez Wojskową Komendę Uzupełnień w Koninie. Po konkurencjach oraz pokazach przyszedł czas na poczęstunek. Na stołach gościły nie tylko ziemniaki pod różnymi postaciami, ale też pyszne ciasta i sałatki. Hitem była grochówka serwowana z kuchni polowej, dzięki pomocy strażaków OSP Milejów, którzy czuwali również nad bezpieczeństwem przeciwpożarowym.

Tego roku pogoda również nie zawiodła i zaświeciło nam słońce. Wszyscy doskonale się bawili, nie zabrakło czasu na rozmowy, wspólną integrację oraz zabawę w rytmie muzyki.

 

 

fotorelacja Swięta Pieczonego Ziemniaka

Utworzono dnia 02.10.2018, 11:20

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Czerwiec 2021
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Imieniny