Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Środowiskowy Dom Samopomocy w Młodzianowie

wycieczka do malowniczych Karkonoszy - Karpacz 2018

W dniach 24-25 maja 2018 r. grupa uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy z Młodzianowa wraz z opiekunami odbyła wycieczkę turystyczno-krajoznawczą w okolice malowniczych Karkonoszy.   

Po długiej drodze zakwaterowaliśmy się w Pensjonacie OW Agawa, a następnie udaliśmy do Western City. Zgodnie z planem wycieczki, pierwszym miejscem zwiedzania było miasto prawdziwych kowbojów w Ścięgnach- Western City, gdzie udzielił nam się klimat dzikiego zachodu. Już po przekroczeniu bramy przenieśliśmy się w czasie do świata szeryfów, rewolwerowców, Indian i poszukiwaczy złota. Jak to przystało na dzikim zachodzie można tam jeździć bryczką oraz konno, rzucać do celu nożami i włócznią, strzelać z łuku indiańskiego. Po zwiedzaniu wróciliśmy do pensjonatu na obiadokolację. Z napełnionymi brzuszkami mieliśmy siłę, aby udać się na spacer po Karpaczu, podczas którego podziwialiśmy piękno Karkonoszy. Wszyscy byli zachwyceni otaczającym nas krajobrazem i chętnie pozowali do zdjęć.

 W drugim dniu wycieczki  pojechaliśmy do Świeradowa, gdzie zobaczyliśmy Wodospad Szklarki oraz Zakręt Śmierci. Ciekawostką jest to, iż jest to drugi co do wysokości, po Wodospadzie Kamieńczyka wodospad w polskich Karkonoszach. Jest on malowniczo położony na terenie Enklawy Karkonoskiego Parku Narodowego, obejmującej przepiękny przełomowy odcinek potoku Szklarka tzw. Wąwóz Szklarki. Strumień wody ma wysokość 13,3 m.

Kolejną atrakcją był przejazd kolejką gondolową. To szczególny rodzaj kolejki linowej - z 71 zabudowanymi, ośmioosobowymi kabinami, przystosowanymi również do przewozu osób niepełnosprawnych, ze stacją górną na Stogu Izerskim. Z wagoników podziwialiśmy przepiękne, rozległe panoramy Gór Izerskich, bez obawy o swoje bezpieczeństwo. Kolej działa przez cały rok, zarówno ułatwiając szusowanie narciarzom w sezonie zimowym, jak i przewożąc turystów pieszych i miłośników górskich tras rowerowych w lecie.

 

         Po tych doświadczeniach udaliśmy się w drogę powrotną do domu. Wyjazd był dobrą okazją do zintegrowania Naszej grupy. Zgłębiliśmy wiedzę o najciekawszych zakątkach Karkonoszy. Dla niektórych podopiecznych był to pierwszy wyjazd do Karpacza, dlatego z takim zaciekawieniem uczestniczyli w wycieczce. Wróciliśmy zdrowi i przyjemnie zmęczeni. Uczestnicy wycieczki zgodnie stwierdzili, że zmęczenie fizyczne jest zdecydowanie mniejsze od poczucia satysfakcji z pokonania niewiary w to, że są w stanie wędrować górskim szlakami.

 

Nasze wspomnienia....

Utworzono dnia 30.05.2018, 11:16

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Czerwiec 2021
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Imieniny