Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Środowiskowy Dom Samopomocy w Młodzianowie

Wiara, nadzieja, miłość - konkurs recytatorski

Utworzono dnia 11.10.2019


 


 


 

WIARA, NADZIEJA, MIŁOŚC - KONKURS RECYTATORSKI

 

W dniu 18 września 2019r. odbył się II Powiatowy Konkurs Recytatorski „Jesteśmy Aniołami o jednym skrzydle” w Miejskim Domu Kultury w Turku. Tematem przewodnim konkursu była Wiara, Nadzieja, Miłość. Patronatem konkursu był Starosta Turecki, a organizatorem Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych przy współpracy PCPR Turek. Wśród zaproszonych gości byli m.in. Dyrektora Wielkopolskiego Oddziału PEFRON- Annę Skupień, Wicestarostę Tureckiego – Władysława Karskiego oraz Dyrektora PCPR Turek- Edytę Michalak.

Celem konkursu była prezentacja i rozpowszechnianie poezji oraz uwrażliwienie osób z niepełnosprawnością intelektualną na jej piękno. Konkurs skierowany był do osób z niepełnosprawnością intelektualną z Powiatu Tureckiego. Wzięło w nim udział 17 uczestników m.in. z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Turku, Środowiskowego Domu Samopomocy w Żeronicach, Środowiskowego Domu Samopomocy w Turku, Środowiskowego Domu Samopomocy w Miłaczewie i Środowiskowego Domu Samopomocy w Młodzianowie, Domu Pomocy Społecznej w Skęczniewie, a także uczniowie Zespołu Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Turku oraz uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy im. dr.Piotra Janaszka w Koninie.

Uczestnicy w nastrojowej atmosferze recytowali utwory o tematyce wiara, nadzieja i miłość. Komisja konkursowa, była pod ogromnym wrażeniem wszystkich wykonań. Zostały przyznane: nagroda Grand Prix, nagrody za I, II i III miejsce, a także wyróżnienia.

Z naszego Domu w konkursie wzięło udział dwoje uczestników Teresa Norkiewicz oraz Przemysław Kujawa, którzy przedstawili wiersze pt. „Wiara, Nadzieja, Miłość”. Był stres, dużo emocji, ale także zadowolenie z przełamania bariery wystąpień na scenie przed dużą publicznością. Gratulujemy Naszym uczestnikom i życzymy dalszej owocnej pracy oraz doskonalenia talentu artystycznego.

fotorelacja konkursu "Jesteśmy Aniołami o jednym skrzydle"

Utworzono dnia 11.10.2019, 10:14

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Czerwiec 2021
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Imieniny